Irsksetter Imingens Pr Prince og Trond Kristian Karlsen vant NM-Vinter

Hjem/Jaktprøver, Nyheter/Irsksetter Imingens Pr Prince og Trond Kristian Karlsen vant NM-Vinter

Det ble til slutt irsksetteren Imingens Pr Prince til Trond Kristian Karlsen som vant årets Vinter-NM på Andøya. Prince hadde 1.VK m/CK i fredagens kvalifisering også – og ikke minst var han med på irsksetterlaget som vant Lag-NM på torsdag.

Resultater NM Andøya individuelt:
ES Løvenskarets Birk, Vømmølfjellets Urix – Vømmølfjellets Prima Eira, NO37030/11, Roald Arntsen, 1.VK Kval
ES Skaididalens Bobbi Brown, Steinrabben`s Felix – Bodømarkas Vina La Rosa, 25661/08, Jan Arvid Arild,1.VK m/CK kval
GS Åens G Blackie, Troldmarkens Applaus – Åens Una, DK093721/2006, Arild Dahl, 2.VK kval
IS Red Dubliners Super Ted. Pasvikdalens Nemo – Follsjøens Emilie, NO57913/12, Christell og Dag Stian Johnsen1.VK kval
IS US Tixi, Furunakkens Balto – US Caisa, NO32413/12, Hege Olsen/Andreas Bjørn, 2.VK kval
IS Imingens Pr Prince, Storstogas Robbie – Imingens Ln Pin Up, NO33396/12, Trond Kristian Karlsen, 1.VK m/CK kval + 1.VK NM finale
IS Imingens St Troy, Imingens Lz Toy – Imingens S M Shakira, NO40802/09, Trond Kristian Karlsen, 5.VK kval
GS Krabbenesmyras Coffe, Børgsjitens Diero – Zettertärns U-Flax, NO48222/13, Rune Pedersen, 1.VK kval
ES Tzara, Harodalen`s Figo – Tøttadalen`s Dråpe, NO45130/11, Ulf Anthonsen, 2.VK kval
KV Rypesteggens Cot Ravna, Stallogaisa`s Tell – Rugdelias Nmj Octavia, NO49316/13, Ulf Anthonsen, 3.VK kval
IS Vestviddas Dft Vestavind, Bjerkaasen`s Bk Triac – Frida Av Miessevarri, NO49052/13, Rune Magnussen, 5.VK kval + 4.VK semi
P Sollidalens A Kaisa, Ørntua`s C Aiko – Ronja, NO45538/09, Øystein Pedersen, 2.VK m/CK kval
ES Berkjestølen`s Alfa, Østkysten`s Vito – Berkjestølen`s Kaisa Krabat, NO50590/10, Tom Petter Johansen, 3.VK kval
P Ronja, Brutus – Rødfosen`s Pia, 19710/05, Øystein Pedersen, 4.VK kval
P Ørntuas H Tai Pan, Jutevatnets Cox – Ørntuas C Rypa, NO44980/11, Knut Erik Augustinussen, 1.VK m/CK kval
ES R Inna, Spjeldbergets Trym – Bjønnålias Inger, NO58451/10, Pål Inge Røe, 2.VK kval
GS Bjørklitoppens Madonna, Kvænangsfjellet`s Kyros – Huldrefjellets Diva Tc, 18300/07, Sverre Ragnar Andersen, 1.VK kval
ES Hardvolla`s Bella, Tarpan`s Indy – Vinsterfjellet Su, 19465/08, Svein Ole Smedby, 2.VK kval
ES Slottvidda`s I M Ramses, Trønderviddas Giro – Slottvidda`s I M Tyra, 10327/07, Håvard Dekkerhus,3.VK kval
ES Berguglas Hi-Trøkk, Berkjestølen`s Hi-Treff – Kvernmolias Miss Bo, 07029/06, Ingvar Rødsjø, 2.VK kval
IS Navstilias Pelle, US Balder – Hadseløyas Roya, 17156/08, Arnfinn Steiro 1.VK kval
B Vakkuniva-Tarzan`s Tr Tiff, Litjåsens De Rene – Tess, SE53261/2011, Gunnar Guttormsen, 3.VK kval + 1.VK m/CK semi,
P Hopfossen`s Nero, Pointnic`s E I Point – Hopfossens Molly, NO54443/11, Raymond Klæboe, 1.VK m/CK kval
GS Porsangerviddas Black Hunter, Kimi – Kvænangsfjellets Thea, NO36260/12, Harry Arnold Hansen, 2.VK kval
ES Slottvidda`s I M Falk, Jøldalens Ville – Slottviddas I M Tuva, NO60287/10, Roger Paulsen 4.VK kval
IS Imingens Pr Pippi, Storstogas Robbie -Imingens Pn Pin Up, NO33402/12, Tor Taksgaard, 2.VK kval
ES Vindølas Dn Murphy, Dc – Vindølas C-Nora, NO37835/12, Kjetil Nordby, 1.VK m/CK semi
IS Tärnafjellens Willie L, Ibber – Hadseløya`s Miss Larsen, S41977/2009, Per Kyrre Hall, 5.VK semi
ES Vargneset`s Luca, Slottvidda`s I M Ramses – Gallok`s Luna, NO50113/11, Hans Einar Enoksen,2.VK semi
ES Sørbølfjellet`s Zizou, Giddes B Foppa – Sørbølfjellet`s Orthia, 13984/07, Erik Hjelmås Lien/Tord Lien, 3.VK semi + 2.VK NM finale

2016-03-20T17:53:30+00:00 Av |Kategorier: Jaktprøver, Nyheter|