Sesongens første jaktprøver er unnagjort

Hjem/Jaktprøver/Sesongens første jaktprøver er unnagjort

Sist helg ble vinterens jaktprøvesesong innledet med vinterens to første jaktprøver. Ikke mindre enn 60 premieringer ble oppnådd på de to prøvene. Her er resultatene:

 

*HARSTAD OG VESTERÅLEN FHK`S NORDMELAPRØVE 13.- OG 14.FEBRUAR 2016:

IS US Tixi Furunakkens Balto – US Caisa NO32413/12 Hege Olsen/Andreas Bjørn 1.VK m/CK kval
B Tromsørypa`s P E Hero Kruttåsen`s Eir – Bekkauren`s Pia 13502/08 Stig Edvinsen 2.VK kval + 4.VK finale
GS Bjørklitoppens Speedy Langsundets Faun – Huldrefjellets Diva Tc NO45084/10 Steinar Meleng 3.VK kval
ES Rabalsfjellet`s Zanto Harodalen`s Figo – Finntorpet`s Bella NO41007/12 Arnfinn Abrahamsen 1.VK kval
GS Tømmeråsen`s Nani Entangen`s A1-Storm – Tommeråsen`s Sensi NO37708/12 Ulf Harald Nilsen 2.VK kval + 3.VK finale
ES Vargneset`s Luca Slottvidda`s I M Ramses – Gallok`s Luna NO50113/11 Hans Einar Enoksen 2.AK + 1.AK
ES Finntorpet`s Gullegull General Sniff Av Skåpleinun – Tarpan`s Pepsi NO52591/14 Nina Smidtsrød 2.UK + 2.UK
ES Husavikur Lif Vindølas Bjg  Husavikur Erro – Hrimpoku Sally Vanity IS18496/13 Geir Stenmark 1.AK
GS Mountaineers Hillary Imingens Jz Del Piero – Mountaineers Della SE19694/2010 Katarina Niva/Dag Runar Voldvik 1.AK
IS Hadseløya`s Casper  Hugo Boss Av Kjerringholm – Hadseløya`s Azza NO41138/14 Magnus Dahlgren 2.UK + 1.UK
ES Maisa Harodalen`s Figo – Tøttadalen`s Dråpe NO39737/14 Harald Josefsen 2.UK
IS Gagganjunis Diba Pasvikdalens Nemo – Gagganjunis NO48874/14 Tommy Pettersen 1.UK
ES Vargneset`s Julie Slottvidda`s I M Ramses – Gallok`s Luna NO50115/13 Kari-Marie Sandvik 1.VK m/CK finale
ES Smølarypa`s Tics Gallok`s Kustus – Bjønnålia`s Saga NO37942/11 Anders Einar Holte 1.AK
IS Norrlands Guidens Peak Laura Hugo Boss Av Kjerringholm – Norrlands Guidens Glöda II SE40976/2012 Karl Ole Jørgensen 2.AK
ES Kogtveds M Malou Da Flora Emmerik Du Mas D`eyraud – Kogtved L. Flora DK06601/14 Tor Magne Fløysvik 2.UK
KV Rampen`s Rte Flax Stallogaisa`s Tell – Rampen`s Extra NO36486/13 Nina Smidtsrød/Jostein Grav 5.VK finale
ES Heggskogens Kompis Limingruet`s Hi-Troll – Ørnevatnet`s Wilja NO 40951/11 Stig Even Edvinsen 2.VK finale
GS Malmbekkens Kita Taiko – Krabbstuas Pippi NO37407/14 Inge Lilian 2.UK
B Mørkvedmarkas Tico Tromsørypas P E Hero – Reisavannets B-Zenta NO37320/13 Svein Helge Johansen 3.AK

*KARLSØY JFF`S RINGVASSØYPRØVE 13.- OG 14.FEBRUAR 2016:

IS Settermosen Baffin Errn Vom Kapellenfad – Settermosen Alba DK01435/13 Kristoffer Brobak 2.AK + 1.AK
ES Vanntinden`s F. Asita Dulles A Max- Myrsnellas Herschey NO54661/14 Jens Arne Jenssen 2.UK
KV Sognexpressen`s Lna Sikka Stallogaisa`s Ax Arn – Sognexpressen`s Hti Nikki NO43801/14 Ingar Olsen/Christine Karlsen 3.UK + 2.UK
IS Gagganjunis Noa Pasvikdalens Nemo – Gagganjunis Vieksa NO48873/14 Guttorm Evensen 3.UK + 3.UK
IS Tintorama`s ZN Tucker Fredricks Pasvikdalens Nemo – Tintorama`s Tr Zara NO52408/13 Vidar Angell 1.AK
IS Snyfjellet`s Ps- Kuling Navstilias Pelle – Nm-red-senja NO53189/13 Øyvind Wilhelmsen 1.AK
P Lykketreffets A Lune Jimsrypa`s Jeger – Stenbitens Lycke NO38206/13 Trond Arild Bakkhaug 1.AK
ES Knutsvollens Hi-Tex Nyheimgutens Spot – Berkjestølen`s Lara NO51753/13 Ingvar Rødsjø 2.AK + 1.AK
P Forfjorddalen`s Berta Forfjorddalen`s Gard – Leirungens Ats Kolsi NO40353/10 Rune Strandskog 3.AK + 3.AK
ES Ørnevatnet`s Kira Steinrabben`s Felix – Rypekullet`s Nike NO47833/10 Harald Steen 3.AK + 3.AK
P Karacanis Boa`s Mysa Eidemlia`s Dano – Karacanis Zita NO46219/13 Bjørn Antonsson 3.AK
ES Steinrabben`s Rago Ringvassøya`s Mikkel – Steinrabben`s Tara 20889/08 Viktor Strand 1.VK kval
KV Itza`s Heidi Senjafjellets Bum Tsarek – Itza`s Inka NO36353/11 Anne Maj Krogh 2.VK kval + 2.VK finale
P Skipsfjordhøna`s C Tomsi Jutevatnets Cox – Skipsfjordhøna`s Texi NO57410/11 Tom Ditlefsen 3.VK kval
IS G-Tjikkom Av Miessevarri Indus – Vieksa`s Vilja NO40230/09 Ronny Jørgensen 4.VK kval + 3.VK finale
P Skipsfjordhøna`s C Bolt Jutevatnets Cox – Skipsfjordhøna`s Texi NO57408/11 Wiggo Ditlefsen 1.VK  finale
ES Ørnevatnet`s Love Simo`s Johsi – Ørnevatnet`s Mega NO33954/14 Marit Kransvik/Are Salomonsen 2.AK
GS Jimbalayas Kenya Bjørklitoppens Speedy – Klettkovens Shira NO35781/13 Roger Tømmerholen 6.VK finale
ES Lundefjellet`s Dj Hi-Tec Simo`s Joshi – Lundefjellets Dixie NO43025/14 Ørjan Kjørstad 2.UK
B Tromsørypa`s Ad Tim Delos Vom Schwanenberg – Alaska Dei Fiorindo NO40554/11 Per Johnny Skjæran 4.VK finale
B Tromsørypa`s Pa Liz Reisavannet`s B-Aylo – Bekkauren`s Pia NO35374/13 Per Johnny Skjæran 5.VK finale
GS Bjørklitoppens Divi Porsangervidda`s Black Hunter – Bjørklitoppens Madonna NO44583/14 Lars Thomas Nordkild 3.UK
IS Tintorama`s Zn Bella Pasvikdalens Nemo – Tintorama`s Tr Zara NO52410/13 Kristoffer Brobak 2.AK
P Karacanis Noah Dansk Dynasty Goyo – Karacanis Chili NO45951/13 Said Nordin 2.AK
IS Tintorama`s Zn Stolt Pasvikdalens Nemo – Tintorama`s Tr Zara NO52406/13 Reidar Steinsvik 3.AK
GS Porsangervidda`s Scott Kimi – Kvænangsfjellet`s Thea NO36262/12 Kjetil Olsen 3.AK
ES Uræd`s Buck Limingruet`s Hi-Troll – Lapphaugen`s Tutta NO39915/13 Eirik Magne Olsen 3.AK
2016-12-19T12:03:43+00:00 Av |Kategorier: Jaktprøver|